penzion
11 lůžek
od 900 Kč/osobu
 • Penzion Belle Donne - Čtyřlůžkový apartmán Elena

  Penzion Belle Donne - Čtyřlůžkový apartmán Elena

 • Penzion Belle Donne - Penzion & Salon Belle Donne - vstup

  Penzion Belle Donne - Penzion & Salon Belle Donne - vstup

 • Penzion Belle Donne - Dvojlůžkový pokoj Beatrice

  Penzion Belle Donne - Dvojlůžkový pokoj Beatrice

 • Penzion Belle Donne - Dvojlůžkový pokoj Beatrice

  Penzion Belle Donne - Dvojlůžkový pokoj Beatrice

 • Penzion Belle Donne - Penzion & Salon Belle Donne - Chodba před vstupem na penzion

  Penzion Belle Donne - Penzion & Salon Belle Donne - Chodba před vstupem na penzion

 • Penzion Belle Donne - Penzion & Salon Belle Donne - Chodba penzionu

  Penzion Belle Donne - Penzion & Salon Belle Donne - Chodba penzionu

Popis ubytování

Penzion Belle Donne se nachází v obci Suchohrdly, v blízkosti středověkého města Znojma, kousek od Národního parku Podyjí.

Můžete tak skloubit příjemné ubytování v klidu příměstské části Znojma, ale zároveň být všemu vyžití, které město a okolí nabízí, nablízku. Penzion se nachází nad již fungujícím salonem se službami, které Vám Váš pobyt u nás mohou zpříjemňovat. 

Nabízíme ubytování ve dvou pokojích a jednom apartmá zařízených v originálním vintage stylu tak, aby z nich vyzařovala útulnost, pohodlí a cítili jste se v nich příjemně.

Penzion disponuje recepcí, kde Vás čeká srdečné přivítání. V zázemí recepce je i posezení a dětský koutek pro Vaše ratolesti. 

Pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnou se sprchovým koutem, klimatizací, fénem, televizí, rychlovarnou konvicí, minibarem a ve všech prostorách pak vysokorychlostním Wi-Fi připojením. 

Na každém pokoji je pak možnost přistýlky, nebo dětské cestovní postýlky. 

Pro ubytované hosty je k dispozici soukromé parkoviště monitorované kamerovým systémem.

Vybavení

 • Úschovna jízdních kol
 • Vhodné pro děti
 • Internet
 • Parkoviště
 • TV
 • Snídaně

Okolí ubytování

Celoročně je v blízkém okolí možnost navštívit několik památek.

Mimo pondělí je otevřena Radniční věž, která je neodmyslitelnou ikonou města Znojma. Tato 80 metrů vysoká dominanta města byla postavena v letech 1445 – 1448 a návštěvníkům nabízí jedinečný výhled až na vrcholky rakouských Alp.

Navštívit můžete také Rotunda Panny Marie a sv. Kateřiny, která je nejvzácnější památkou města Znojma. Pochází z 11.století, přesněji roku 1037,kdy byla postavena. Je vyzdobená vzácnými freskami a nachází se před vstupem do areálu přemyslovského hradu. Otevřena je taktéž denně mimo pondělí. TIP: Správný směr ukáže i rotunda v chodníku! Hledejte rotundy!

Za návštěvu jistojistě stojí i Znojemský hrad, který je památkou z konce 11.století. Hradní pevnost byla zapojena do systému celoměstského opevnění a stala se centrem významných historických událostí v dějinách státu. Otevřen pro veřejnost je v dubnu, a to v sobotu a neděli a dále potom v období květen až září od úterka do neděle.

Pokud se chystáte navštívit Znojmo, neměli byste určitě vynechat návštěvu Znojemského podzemí. Otevřen je téměř denně, s výjimkou vánoční svátků a dní, kdy se konají v podzemí soukromé akce, např. her pro děti, apod. Vybrat si můžete z klasické prohlídkové trasy, nebo z různých adrenalinových tras.

Pokud navštívíte rotundu, hrad, nebo hradby, naskytne se Vám i pohled na náš nejkrásnější kostel, přesně Děkanský chrám sv. Mikuláše. Spatřit ho v podstatě můžete téměř ze všech pohledů na město.

Za zmínku dále jistě stojí i Premonstrátský Loucký klášter, který byl založen v Louce (dnes část města Znojma) v roce 1190.Prohlídka kláštera zahrnuje obrazovou galerii, vzácnou románsko - gotickou kryptu pod klášterním kostelem, muzeum bednářství a vinařství i ochutnávku vín.

Pokud Vás láká vycestovat i dále za město, je potřeba zmínit barokní zámek Vranov nad Dyjí, který se nachází na strmém skalnatém ostrohu nad řekou Dyjí. V okolí Vranova se nachází i spousta turistických cest. Dále Hrad Bítov, který je jedním z nejstarších hradů naší země, nebo zříceninu Cornštejn.

Pro milovníky výhledů nabízíme k návštěvě Sealsfieldům kámen, který naleznete vysoko nad zákrutem řeky Dyje, nedaleko obce Konice. Je to jedna z nejkrásnějších vyhlídek Národního parku Podyjí, nebo Králův stolec, kde je i vyhlídkový altán se zábradlím ve kterém si můžete odpočinout a kochat se výhledem na meandry řeky Dyje.

Míst, vhodných k návštěvě je v okolí města spousty, zmíníme ještě Vodní mlýn ve Slupi, městečko Hardegg, či Retz, kde naleznete např. muzeum kol.

Pokud milujete koupání a termály, můžete se vydat do nedalekých Termální lázní Laa. Nabízí vnitřní i venkovní termální bazén s vířivkami, vodopády o teplotě 34 °C, venkovní termální bazén se slanou vodou o teplotě 36 °C a venkovní bazén pro aktivní s chladnější vodou. Na své si zde přijdou i děti. Pro ně je zde vnitřní i venkovní brouzdaliště, velké pískoviště i dětský koutek a v létě i skákací hrad. Therme Laa nabízí také 90 metrový nerezový tobogán, relaxační místnosti a saunový svět.

Ve stejném místě stojí za návštěvu i Excalibur City, což je zábavní a nákupní centrum v jednom. Pokud máte děti, určitě Vám nezapomenou, když je vezmete do Excalibur Merlin Kinder´s Welt, obrovský komplex, kde si děti mohou užít jedinečnou zábavu na venkovních atrakcích a nově zde bylo vybudováno i indoorové dětské centrum. Otevřeno je o víkendech a v letních měsících denně.

Pro milovníky vína a cykloturistiky stojí za to vyzkoušet novinku města Znojma, a to VÍNOBUS - 13 zastávek, 56 kilometrů, 19 vinařství

Díky Vinobusu můžete jednoduše zavítat ze samotného centra Znojma do různých sklepů a vinařství na Znojemsku, aniž byste museli řešit, jak se dopravíte tam i zpět. Můžete si prohlédnout krásné vinice, pokochat se přírodou Národního parku Podyjí, navštívit Loucký klášter či podniknout spoustu dalších zajímavých věcí v blízkosti zastávek Vinobusu. Nosič na kola je samozřejmostí.

Autobus s kapacitou 32 míst a přívěsem na dvacet kol, který se třikrát denně vydá na trasu dlouhou necelých šedesát kilometrů a cestou třináctkrát zastaví – to je speciální Vinobus, společný projekt spolku VOC Znojmo. Projekt je realizován za podpory Jihomoravského kraje, města Znojma, okolních obcí a Vinařského fondu ČR.

Poprvé se s ním lidé projeli při Znojemském historickém vinobraní 2015,plnou sezonu zahájil v dubnu 2016.

Vinobus na své trase objíždí řadu zajímavých vinařských lokalit – vinice, sklepní uličky, vinařství a vinné sklepy i místa, odkud se můžete vydat na výlet na kole. Pro návštěvníky Znojemska je to způsob, jak se vyhnout problémům s nulovou tolerancí alkoholu za volantem nebo na kole. Můžete si vybrat pouhé projetí trasy s průvodcem, ale také můžete kdekoliv vystoupit, projít si vybrané místo, ochutnat vína a počkat na další spoj, případně se dál vydat po některé z cyklostezek.

Za zábavou můžete vyrazit i na Konopnou farmu Vranč. Úžasná oáza klidu, kde si můžete při odpočinku s drinkem rehabilitovat svoje nohy v mořském písku kolem celého baru. Pěstuje se výhradně technické konopí, které má zákonem povolený, téměř nulový obsah psychoaktivní látky THC.

ZÁBAVA PRO RODINY S DĚTMI:

Tento výlet jistě ocení především děti, ale myslím, že se pobavíte i Vy, dospěláci! O čem je řeč? O vyhlídkové jízdě turistickým vláčkem. Jezdí 5x denně od května do konce září. Vejde se do něj 64 osob. Nezapomeňte si ale svůj výlet vláčkem rezervovat.

Vyrazit můžete i na městskou moderní plovárnu Louka se skluzavkami i tobogány, rekreačním - kondiční bazénem, bazénem pro neplavce a dětským brouzdalištěm. Součástí areálu jsou sportoviště - hřiště pro plážový volejbal, víceúčelové hřiště pro míčové hry, hřiště pro streetball a stoly pro stolní tenis. Nechybí zde ani dětské hřiště s prolézačkami a pískovištěm. Na místě je i možnost občerstvení.

Okolí města je ideálním místem pro cykloturistiku. Cyklostezky Vás mohou dovézt na zajímavá turistická i vinařská či historická místa.

Připravili jsme si pro Vás 5 cyklotras, na kterých můžete poznávat krásy okolí:

Trasa 1: Po vyhlídkách Podyjí

Trasa 2: Do kopce a z kopce Rakouskem a Českem

Trasa 3: Ze Znojma na sever

Trasa 4: Hrady a zámky česko – rakouského příhraničí

Trasa 5: Za tajemstvím vína

Jejich přesný popis naleznete na našich stránkách www. belledonne. cz v sekci Znojmo a okolí.

Poznámky k ceně

Pokoj Sara

(dvojlůžkový pokoj s manželskou postelí) Ubytování pro 2 dospělé osoby

900 Kč/pokoj/noc

Pokoj Beatrice

(dvojlůžkový pokoj s manželskou postelí) Ubytování pro 2 dospělé osoby

900 Kč/pokoj/noc 

Apartmán Elena

(čtyřlůžkový apartmán s manželskou postelí a rozkládacím dvojlůžkem) Ubytování pro 4 dospělé osoby

1800 Kč/pokoj/noc 

 

Přistýlka 500 Kč/noc 

Dítě do 12 let věku na přistýlce 400 Kč/noc

Dítě 0-2 roky v dětské cestovní postýlce 300 Kč/noc

Dítě 0-3 roky bez nároku na lůžko - ZDARMA

Snídaně 139 Kč / osoba / noc 

Snídaně dětská 119 Kč / osoba / noc

 

Kontakty na provozovatele

kontaktní osoba:Monika Nesnídalová
adresa:Suchohrdly 296, Znojmo 66902
tel:+420607015507
email:
www:http://www.belledonne.cz

...nebo použijte náš kontaktní formulář

Kontaktujte hned!

Nejbližší ubytování v okolí Penzion Belle Donne