Lázně Lednice

Nálepku nejmladších lázní v České republice drží právě termální lázně Lednice. Není to však k jejich škodě – celý lázeňský areál se pyšní krásnými moderně vybavenými budovami, které jsou zasazeny do půvabné a historicky zajímavé krajiny Břeclavska.

Pokud se chystáte do lázní možná hledáte ubytování. Najdete ho zde penziony Lednice.

Vznik lázní Lednice na Moravě

Moderní rehabilitační zařízení bylo vystavěno teprve nedávno, a to v roce 2007, kdy se začalo využívat účinků přírodní jodobromové minerální vody, která blahodárně působí nejen na celý pohybový a oběhový systém, ale také na neurologické nemoci, gynekologické potíže a popáleninové stavy. Díky obsahu jódu je právě jodobromová voda jedna z nejkvalitnějších svého druhu v Evropě. Pramení přímo z pravěkého třetihorního moře, které se nachází ve hloubce 1250 metrů pod povrchem země v tzv. uzavřené čočce, díky čemuž bude dostupný i dalším generacím.

Lázeňské pobyty v Lednici

Pokud si budete vybírat druh pobytu v lázních Lednice, jistě Vás překvapí tak velká nabídka a hlavně – kouzelné názvy jednotlivých programů. Základní nabídka tvoří léčebné, relaxační a speciální pobyty. Pokud se blíže podíváte například na pobyty léčebné, mezi nejoblíbenější z nabízeného množství je „Proti proudu času“, „Medové dny“, „Zpět do kondice“ a „Regenerace v srdci LVA“. Právě podle zaměření vybraného pobytu Vám budou naplánovány různé léčebné a relaxační procedury, mezi které patří různé druhy koupelí, a to hlavně jodobromová koupel využívající účinků místní minerální vody, masáží, mechanoterapií (ultrazvuk, lymfodrenáž), elektroléčeb a inhalací. Pokud se však do lázní vydáte jen zrelaxovat a odpoutat se od každodenního stresu, čeká na Vás i nabídka wellness, jako je rašelinová tělová maska, tělový peeling, vínoterapie, chmelový ráj, čokoládové blaho a spousta dalších.

Jelikož jsou lázně Lednice na Moravě nově vystavěné, ubytovací zařízení je moderně vybavené a příjemný personál se stará o Váš celkový komfort a spokojenost. Stravování bývá v ceně lázeňského pobytu, kdy snídaně probíhá formou švédského stolu, k obědu a večeři si můžete vybírat jídlo až ze čtyř chodů, přičemž jedním z nich je zdravá strava při redukční dietě.

Možnosti strávení volného času a tipy na výlet

Kdo přijede do Lázní v Lednicích strávit aktivní dovolenou, bude naprosto spokojen. Zdejší prostředí nabízí mnoho možností od pěší turistiky, cyklosturistiky po naučných či vinařských stezkách, až po jízdu na koni, rybaření, plavbu po Dyji a dalších. Jihomoravský kraj však skýtá nespočet eventualit i pro milovníky historie. Za návštěvu stojí určitě zámek Lednice na Moravě, Janův hrad, Mikulov, Apollónův chrám, Belvedér, Hraniční zámeček aj. Pro sportovce jsou v okolí lázeňského areálu ještě vystavěny tenisové kurty, fotbalové hřiště, bowling a kuželky.


Štítky