Lázně Libverda

V samém srdci Jizerských hor se nachází jedna z jejich největších perel – obec Lázně Libverda. Toto lázeňské městečko bylo postaveno v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obklopující pásy smíšených lesů.

Historie Lázní Libverda

Samotná historie lázní je úzce spojena i s historií celého města založeného v roce 1381. Už tedy na konci 14. století začínala být obec známá díky léčivým účinkům zdejšího pramene. Mnoho poutníků právě kvůli těmto pramenům do tohoto místa každoročně jezdilo a využívalo tohoto způsobu léčby. Historie lázní se pyšní i mnoha slavnými osobnostmi, které právě toto lázeňské městečko v minulosti navštívili. Jmenovat bychom mohli například saského kurfiřta Augusta I. či Bohuslava Hasištejnského z Lobkovic. Vznik samotných lázní je však spjat se jménem Kristiána Filipa, jenž nechal vystavět první lázeňské budovy, a to přibližně v roce 1760. V tomto období se lázně staly natolik slavnými, že sem přijížděli na ozdravné pobyty takové osobnosti, jako byl rakouský císař Josef II., ruská princezna a velkokněžna Anna Fjodorovna, Franz Kafka a jiní.

Lázeňská péče

Péče v místních lázních je založena na dlouhodobé tradici, ze které lázně čerpají až do dnešní doby. Využívají se tak především léčebné vlastnosti minerálních pramenů. Samotným základem skoro všech léčebných procedur je Libverdská kyselka, jejíž účinek je založen hlavně na působení oxidu uhličitého. Tento minerální pramen se nevyužívá však jen k přípravě procedur, ale i k přímému užití v podobě pitné kůry. Oxid uhličitý se pak lépe vstřebává do tkáně pod kůži a velice pozitivně ovlivňuje celý krevní oběh a s ním spojenou činnost srdce.

Nejpoužívanější léčebné procedury v Lázních Libverda jsou různé druhy vodoléčby, tepelných procedur, pohybové terapie, elektroléčby a manuálních technik. Jejich základem je v mnoha případech právě Libverdský pramen a také je používáno moderního vybavení a nejnovějších léčebných postupů.

Lázeňské pobyty v Lázních Libverda zahrnují jak již výše zmíněné procedury, tak i ubytování a samozřejmě stravování, jehož základem je racionální dietní systém, biologicky a energeticky vyvážená pestrá strava.

Možnosti strávení volného času a tipy na výlet

Do Lázní Libverda jezdí hosté zpravidla díky relaxaci a léčbě, ale nabízí se zde i bohaté možnosti strávení volného času. Přímo zákaznický servis společnosti zajištuje pro své klienty kulturní program v podobě koncertů, tanečních večerů, ale i výlety do okolí a zajímavých míst zdejšího kraje. Protože jsou lázně zasazeny do malebné krajiny Jizerských hor, nabízí se zde nespočet možností a tras právě pro výlety. Podívat se můžete na nejvyšší horu Smrk, kde je nově postavena rozhledna. V blízkosti je i vyhaslá sopka Bukovec, krásné vodopády, skalní vyhlídky a jiná úchvatná místa.


Štítky