Lázně Poděbrady

Příroda lužních lesů spojená s historií lázeňského městečka Poděbrady působí romantickým, ale zároveň uklidňujícím dojmem. Tato atmosféra přiláká doslova každého. Ti, co právě do těchto krajin jezdí pravidelně na svou dovolenou, si vychvalují nespočet možností tohoto místa. Volný čas můžete totiž trávit nejen prostřednictvím lázeňských pobytů, ale také vykonáváním různých sportovních aktivit, které toto město nabízí.

Historie Lázní Poděbrady

Lázně Poděbrady jsou největší lázeňskou společností ve Středních Čechách a lázeňské řemeslo provozují úspěšně od roku 1908. Něco málo před tímto rokem byl totiž v Poděbradech objeven na nádvoří zámku pramen minerální vody s výbornými léčivými účinky. Již v 17. století však v okolí Poděbrad vznikly tzv. „železité lázničky“. Byly to sice malé lázně, avšak jejich účinek byl velice známý. Povídalo se o silném železitém prameni vody zbarveném do červena s doslova zázračnými léčivými účinky.

Lázeňské pobyty

Poděbrady nabízí svým návštěvníkům širokou nabídku z wellness procedur a masáží. A tak do tohoto kouzelného městečka můžete zavítat třeba jen na wellness víkend nebo rovnou na celý týden. Lázeňské pobyty zaručují možnost bohatého výběru, a to vše dle přání zákazníka. Hlavně pro dámy jsou zde zavedené nejrůznější zkrášlující či zeštíhlující procedury, a tak se po pobytu zde budete cítit jako znovu zrození!

Léčebný pobyt zahrnuje jak vstupní a závěrečné vyšetření lékařem, tak i individuální léčebný plán, plnou penzi sestavenou nutriční terapeutkou, 24 hodinovou lékařskou a sesterskou službu a mnoho dalších.

Na wellness pobyty do tohoto městečka se však nemusí jezdit jen v letních měsících. Mnozí z Vás jistě preferují chladnější období, kdy není v lázních takových lidí a celý pobyt se tak stane tím pravým odpočinkem. Navíc zimní Lázně Poděbrady jsou doslova okouzlující!

Možnosti strávení volného času

Mimo jiné i samotný lázeňský areál skýtá nespočet kulturních a společenských vyžití. A tak ať už jde o poslech živé hudby (vážné, populární či dechové) nebo o shlédnutí divadelních představení a tanečních soutěží, každý si zde jistě přijde na své. Pro příznivce sportu je zde vystavěna 16 km dlouhá cyklostezka vedoucí podél řeky Labe, krytý bazén, minigolf, squash, tenis, fitness nebo máte možnost zavítat i do jezdeckého klubu. A ti, kteří té relaxace ještě pořád nemají dost, mohou nově navštívit i solnou jeskyni, která má příznivé účinky hlavně na dýchací ústrojí.

Něco málo z historie máte možnost poznat prostřednictvím Hrádku u Nechanic, Loučňě nebo Karlovy Koruny. Pro milovníky našeho zlatého moku je zde možná i návštěva vyhlášeného pivovaru v Dětenicích spojená s netradičním programem. Tento kraj nabízí však ještě mnoho dalších možností – Prachovské skály, Zoo Chleby, Kutná Hora aj.


Štítky