Podzim je tu, nepodléhejte smutku a nechte se hýčkat

Podzim je dobou, kdy se příroda připravuje na zimní spánek. Dny se zkracují, sluneční svit už nemá takovou sílu a zároveň přibývá zamračených dnů a pocit, že bychom nejraději vlezli do postele, uložili se ke spánku a probudili se, až bude zase pěkně.

S ubývajícím slunečním svitem si stěžujeme na přicházející podzimní únavu a deprese. Co ale s tím? Nejlepší obranou před podzimním splínem je připravit si plány, které žádné deprese nepřipustí. Navrhujeme načerpat síly někde, kde o vás bude pěkně postaráno. Možností je mnoho, my jsme pro vyrazit na nějaký wellness pobyt. Nezáleží na tom, jestli si ho dopřejete na jeden den, nebo po celý týden, hlavní je, že si odpočinete.

Proč zrovna wellness? Protože pokud chcete, aby si vás někde hýčkali, tohle je ta pravá volba. Nabídka služeb, které jsou ve wellness zahrnuty bývá bohatá, záleží jen na tom, co si přejete: masáže, vířivku, saunu, infrasaunu, bazén, fitness centrum… zkrátka vybírat je z čeho. Stačí zvolit lokalitu a můžete vyrazit.

Pokud se rozhodnete zůstat v Česku, můžete zkusit lázeňské město Karlovy Vary, které na podzim nebude v obležení turistů. Vy se tak můžete po příjemném relaxu vydat na procházku po kolonádě, napít se z léčivých pramenů, navštívit muzeum Jana Bechera nebo si vybrat z karlovarského kalendáře akcí jinou aktivitu.

Pokud chcete svůj odpočinek spojit s návštěvou zahraničí, tak to není problém. Kvalitní nabídku přinášejí hotely a penziony na Slovensku, Polsku nebo Maďarsku.

Pokud jste si z našich tipů nevybrali a přicházející podzim vás netěší, snad vás povzbudí zpráva, že s podzimem přicházejí i státní svátky, s nimi spojené oslavy a také dny pracovního klidu. Každý podzimní měsíc nás čeká jeden sváteční den. V září je to svátek svatého Václava, který doprovází svatováclavské slavnosti a také pracovní volno uprostřed týdne. V říjnu je to Den vzniku samostatného Československa, který letos připadá na pátek a 17. listopad, Den studentstva, bude ve čtvrtek. A to jsme ještě ani nezmínili Halloween, svatomartinské hody a další akce, které s podzimem přijdou. Podzim určitě nezatracujte, je na co se těšit. 


Štítky