Silvestrovské oslavy na hradech a zámcích

31. prosinec letos vychází na sobotu a přeje návštěvě památek. Mnoho hradů a zámků připravilo svým návštěvníkům silvestrovské prohlídky. My vám přinášíme tipy kam tuto poslední sobou v roce vyrazit, než se pustíte do večerních oslav konce roku 2016 a příchodu roku 2017. 

"Silvestr v jednu" na zámku Loučeň

Na zámku Loučeň můžete s celou rodinou slavit Silvestr už od 13 hodin v rámci programu „Silvestr v jednu“ . S Bílou paní si budete Nádvoří zámku Loučeňmoci k Novému roku připít několikrát. Hned ve 13 hodina našeho času se oslaví příchod roku 2017 s Eskymáky z Aleutského souostroví. Připijete si bylinným lektvarem tamějších domorodců.  V průběhu odpoledne návštěvníci se svými dětmi oslaví příchod Nového roku také třeba s lidožrouty z ostrova Papua Nová Guinea. Kromě toho si budou moci návštěvníci projít i vánočně vyzdobené interiéry zámku a labyrinty. Program skončí v 15:30 hodin.

Silvestrovské prohlídky

Historický šermNa hradě Šternberk na Moravě budou do 10 do 15 hodin probíhat silvestrovské prohlídky za hudebního doprovodu flašinetáře. Na nádvoří hradu budou probíhat šermířské souboje a ukázky historických tanců. Kdo bude chtít rok zakončit aktivně, může se zapojit do závodu v orientačním běhu, jehož start bude probíhat přímo na nádvoří hradu.

Na zámku Bečov si poslední prohlídku letošního roku můžete užít ve 13:00. Její součástí je prohlídka vzácné románské památky relikviáře svatého Maura.

Dvě silvestrovské prohlídky budou připraveny také v broumovském klášteře a to v 11 a ve 13 hodin.

Na zámku Lysice je připravena výstava Andělů a dvě silvestrovské prohlídky vánočně vyzdobenými komnatami. Prohlídky budou vycházet každou celou hodinu od 10 do 16 hodin.

Tým SvětUbytování.cz vám přeje, krásné prožití posledního dne v roce a úspěšný vstup do roku 2017.


Štítky