Valentýn 2016

Valentýn je za dveřmi a pokud finalizujete svoje plány na přístí víkend, přinášíme několik tipů. Víte, jak vznikl Den sv.Valentýna? 

Legend o jeho vzniku je několik. Včetně komerčního vysvětlení tohoto svátku. Jde velmi těžko určit, jak to je. Určitě ale nejde o "svátek 21.století", jak ho někteří nazývají, svoje kořeny má mnohem starší. Nejde totiž ani oficiálně o svátek, jde o Den sv. Valentýna. 

Svátek je pravděpodobně odvozen od svátku Lupercalia slaveném ve starověkém Římě. V předvečer tohoto dne byly do „urny lásky“ vloženy lístečky se jmény dívek. Každý mladý muž potom tahal lísteček a dívka, jejíž jméno si vytáhl, se měla stát jeho „miláčkem“ v následujícím roce.

Další možností je, že tento den začal být známý jako Den svatého Valentýna až díky knězi Valentýnovi. Claudius II., vládce Říma, zakazoval svým vojákům, aby se ženili nebo jen zasnubovali. Bál se, že by chtěli zůstat doma u svých rodin a nešli do boje. Valentýn vzdoroval vládci a tajně oddával mladé páry. Byl zatčen a později popraven 14. února.

Dost možná svátek Luprecalia splynul s oslavami mučednictví Svatého Valentýna a vznikl romantický svátek, který je nyní 14. února slaven. 

Hotely se již tradičně předhánějí v lepších nabídkách speciálních Valentýnských cen a balíčků. Není tomu jinak ani letos. Stejně tak restaurace soutěží o nejvíce zákazníků se svými Valentýnskými menu. Ani my nezaostáváme a přinášíme vám výběr těch nejlepších Valentýnských slevových pobytů. Valentýna můžete oslavit nejen v Čechách, ale třeba také v zahraničí. Vyzkoušejte například pobyty v romantické Paříží za skvělé ceny. 

Jedno z nejromantičtějších měst v Čechách je bezesporu Český Krumlov. Pokud si chcete užít Valentýna jako na zámku, pak vyrazte například do Pensionu Baroko. Stylizovaný penzion v centru města se nachází v objektu z roku 1360! Navíc dostal doporučení našich zákazníků, kteří zde byli ubytováni.

Na poněkud luxusnější víkend pak můžete vyrazit do Hotelu Belleuve Superior ležícího v srdci Krumlova. Jde o moderní hotel, ovšem citlivě rekonstruovaný tak, aby si zachoval svůj historický ráz a atmosféru města. Kromě jiných služeb nabízí saunu pro hotelové hosty zdarma. 

Pokud si chcete užít klidný romantikcý víkend v Praze, využijte například služeb a komfortu Spa Hotelu Volcano. Hotel nedaleko centra Prahy nebízí rozsáhlou nabídku wellness služeb i vynikající restauraci Volcano Grill House.

Chcete něco opravdu speciálního? Hotel Adalbert nabízí pobyt v 1000 let starém, stále fungujícím klášteru v přátelské a klidné atmosféře. Užijte si ranní procházku rozlehlou klášterní zahradou a posnídejte vydatnou snídani v ceně ubytování. 

Na SvětUbytování.cz najdete také obsáhlou nabídku romantických pobytů. A tak ikdyž jste například nuceni trávit Valentýna odděleně, nebo vám povinnosti nedovolí tento víkend odjet a užít si romantiku jinde než doma, dopřejte si relax se svojí láskou kdykoliv!

 

 

 

 

 

 

 

*Všechny uvedené hotely měly ke dni vydání článků na Valentýnský víkend volnou kapacitu. 

 


Štítky