Vinobraní – ideální příležitost k návštěvě Znojma

Nadcházející víkend je ve znamení vinobraní. Po celé republice se konají slavnosti sklizně vinné révy a víno bude připraveno pro všechny, kteří budou chtít ochutnat. Kam se ale vypravit? Jako ideální volba se jeví Znojmo a to nejen proto, že se mu přezdívá „město s přívlastkem“, ale také proto, že kromě vinobraní město nabízí i mnohé jiné turistické cíle a kdo nemá rád davy, tak se odtud může snadno dostat třeba do národního parku Podyjí.

Královské město Znojmo letos slaví 790 let od svého založení Přemyslem Otakarem I. K příležitosti tohoto výročí je připraven celoroční program. Každý měsíc roku 2016 je zasvěcen jednomu století, které se zapsalo do historie Znojma a toto století si připomíná vybranou akcí pro návštěvníky či obyvatele města. Březen byl kupříkladu věnován 11. století a stavbě znojemské rotundy, srpen se vrátil do 16. století a oslavovaly se znojemské okurky. Za vrchol oslav výročí města je považováno Znojemské historické vinobraní, které proběhne 17. – 18. 9., ale akce pro turisty budou probíhat i poté.

Znojmo a okolí je známým vinařským krajem, ale toto královské město není jen o víně. Proto kdo nestihne navštívit město nadcházející víkend o vinobraní, nemusí věšet hlavu. Už na 24. 9. je naplánovaná další akce pro veřejnost a to speciální komentované prohlídky Pověsti z podzemí.

Město Znojmo leží na východním cípu národního parku Podyjí a je tak skvělým východiskem pro pěší nebo cyklistické výlety do tohoto nejmenšího národního parku Česka. Není třeba se bát náročnosti turistických cest, většinou se vinou kolem řeky Dyje a případná stoupání do kopců nejsou nijak náročná.

Vinice jižní Moravy

 

Ubytování je možné sehnat přímo ve Znojmě a to v samém historickém jádru města, ale ubytovací kapacity jsou samozřejmě i v lokalitách dále od centra a to jak hotely, tak rodinné penziony různých kategorií. Ideální doba k návštěvě tohoto královského města právě nastala, tak proč toho nevyužít.


Štítky