Levné Ubytování Chorvatsko

Hledat hotely v Chorvatsku

Datum příjezdu

calendar

Datum odjezdu

calendar

5 důvodů proč rezervovat

  • více než 1 500 000 hotelů po celém světě
  • slevy na vybrané hotely desítky procent
  • jednoduchá a rychlá rezervace online
  • žádné rezerační poplatky, platba až v hotelu
  • tisíce recenzí od návštěvníků

Všechny hotely a penziony v Chorvatsku zde!

Chorvatsko nabízí

Možnosti ubytování78716 hotelů
Počet měst623

Typy ubytování v Chorvatsku

  • 796 hotelů
  • 53060 apartmánů
  • 115 hostelů
  • 24 745 ostatní


Nejnavštěvovanější města v Chorvatsku


Vyhledávané turistické oblasti


Další informace o zemi Chorvatsko

Základní informace o zemi

Počet obyvatel v zemi

Chorvatsko má přibližně 4 100 000 obyvatel a je 130. nejlidnatějším státem na světě.

Jazyk

chorvatština

Měna

kuna (100 lipa) (HRK). Za 5-6 kun lze koupit půllitr piva, káva stojí přibližně 7-10 kun.

Kurz měny

Jedna chorvatská kuna je přibližně 3,47 Kč (2019).

Vízová povinnost

Občané ČR nepotřebují ke vstupu do země vízum. Pokud občan hodlá pobývat na území Chorvatska déle než 3 měsíce, má povinnost přihlásit se k pobytu na krajském (župním) policejním ředitelství nebo na policejní stanici nejpozději do 8 dnů po uplynutí 3 měsíců jeho pobytu. Více informací najdete zde.

Ubytování

Přehled

Máme celkem 101001 různých ubytování v Chorvatsku, z toho je 891 hotelů a 76817 apartmánů. Průměrné hodnocení ubytování od návštěvníků je 9.0/10 a ubytování má v průměru 51 hodnocení.

Skvělé tříhvězdičkové hotely Skvělé tříhvězdičkové hotely v Chorvatsku jsou Adriatic Sol apartments ve městě Fažana s hodnocením 9.3/10 od 96 návštěvníků, Rooms Villa Olea 1 ve městě Split s hodnocením 9.1/10 od 192 návštěvníků a Imperium Romanum Apartment ve městě Split s hodnocením 9.5/10 od 68 návštěvníků.
Skvělé čtyřhvězdičkové hotely Skvělé čtyřhvězdičkové hotely v Chorvatsku jsou Abokamento Boutique Rooms ve městě Split s hodnocením 9.7/10 od 278 návštěvníků, Scalini Palace ve městě Dubrovník s hodnocením 9.1/10 od 440 návštěvníků a Villa Royal ve městě Trogir s hodnocením 9.6/10 od 66 návštěvníků.
Skvělé pětihvězdičkové hotely Skvělé pětihvězdičkové hotely v Chorvatsku jsou Hotel Bellevue Dubrovnik ve městě Dubrovník s hodnocením 9.3/10 od 596 návštěvníků, Esplanade Zagreb Hotel ve městě Záhřeb s hodnocením 9.2/10 od 1944 návštěvníků a Grand Villa Argentina ve městě Dubrovník s hodnocením 9.0/10 od 804 návštěvníků.

Oblasti

Istrie

Ubytování na Istrii je pro naše turisty velice výhodné, protože se nachází v severní části Chorvatska na Jadranském moři a autem se lze na Istrii dostat za 7-9 hodin. Mezi nejoblíbenější místa na Istrii patří (seřazeno od severu k jihu) Umag, Poreč, Rovinj, Pula a Medulin.

Města

Dubrovník

Dubrovník je jedno z nejjižněji položených měst v Chorvatsku, zároveň je pro letní dovolenou mezi českými turisty velmi oblíbené, přestože jeho vzdálenost z Prahy je téměř 1 350 km. Ve městě se nachází krásné starobylé historické centrum. Zde se nachází nejvíce hotelů a apartmánů. Ubytování zde doporučujeme, protože večerní procházky starým městem jsou kouzelné. Je tak působivé, že zaujalo i tvůrce slavného seriálu Hra o trůny. Pro znalce seriálu můžeme dodat, že v Dubrovníku se točilo mnoho scén hlavně z Králova přístaviště. 

Doprava

Autem

Autem jezdí na letní dovolenou do Chorvatska nejvíce Čechů. Na istrijský poloostrov do města Poreč je to z Prahy přibližně 9 hodin cesty, z Brna o téměř dvě hodiny méně. Při projíždění Rakouskem, Slovinskem, ale i přímo v Chorvatsku je třeba mít příslušnou dálniční známku. V létě jsou po cestě časté dopravní zácpy. Doporučujeme využít Waze nebo jiný navigační software, který je schopen vyhnout se největším zácpám.

Vlakem/Autobusem

Autobusem je můžete do Chorvatska dopravit velice jednoduše. Z Prahy, Brna a dalších měst v Čechách jezdí linkové autobusy Flixbus do Splitu, Zadaru, Šibeniku a dalších měst. 

Letadlem

Z Prahy léta do Chorvatska několik leteckých společností. SmartWings nebo České Aerolinie nabízí přímý let do Dubrovníku, Zadaru nebo Záhřebu. Další nabídku letů najdete na kiwi.com.